fbpx

Zostań agentką nieruchomości po 40-stce

Rozmowa z Agnieszką Butler, jedną z najlepszych pośredniczek nieruchomości w oddziale Bonus Nieruchomości Gdańsk. Mamą i agentką zawsze na 100%.

Agnieszka Butler

Agentka oddziału Bonus Nieruchomości Gdańsk

Agnieszko, jak się zostaje odnoszącą sukcesy w branży nieruchomości agentką mając dwójkę dzieci?

Tak na prawdę mam trójkę. Najstarsze jest już bardzo samodzielne, dwoje młodszych — dziewięć i siedem lat. Oprócz dzieciaczków mamy jeszcze małe stadko zwierzaków – dwa koty i psa.

No to jeszcze raz. Agnieszko, jak się osiąga sukces mając takie stado pod opieką?

To banalne co powiem, ale przy takich dzieciach i partnerze wszystko jest możliwe. To nie jest moja pierwsza praca w życiu i wszyscy wiedzą, że zdarzają się różne sytuacje zawodowe. Ale radzą sobie doskonale. I nie narzekają, gdy czasem dzwonię i mówię, że będę późno, bo mam klienta i będę z nim długo pracować.

Paradoksalnie w moim wypadku wiele spraw ułatwiła… pandemia. Mąż przeniósł się z pracą do domu i tam się rozwija. Ja ruszyłam w teren i rozwijam się w ruchu.

To jak wygląda przeciętny poranek w domu mamy-agentki?

Myślę, że jak w wypadku każdej pracującej matki. O 5.45 pobudka, poranek w kuchni. Potem „walka” z lekko nadąsaną córką i synem, śniadanie i jak najszybciej ze wszystkimi do szkoły. Potem już tylko głęboki oddech i mam czas dla siebie i pracy.

Komuś, kto tak jak ty, ma dużo życiowych doświadczeń łatwiej jest zajmować się obrotem nieruchomościami, czy trudniej?

Myślę, że łatwiej. Doświadczenie zawodowe i parę lat życia rodzinnego za sobą ułatwia mi kontakt z różnymi klientami. Mamy więcej wspólnych tematów, więcej doświadczeń, które dzielimy.

W moim wypadku rozpoczęcie pracy agenta nieruchomości po 40-ce okazało się pomysłem. Mam już poukładane życie i wiem czego chcę, co pragnę osiągnać. Oczywiście, że są i wyzwania, ale lubię pokonywać przeszkody i trudności.

Skoro zaczęłaś pracować w zawodzie po 40-stce, to co robiłaś wcześniej?

Z wykształcenia jestem inżynierem sanitarnym. Przepracowałam w zawodzie 20 lat. Pod koniec trafiłam do firmy, w której nie do końca realizowałam się. I wtedy na mojej drodze pojawił się Maciej Szczepaniak z Bonusa.

I zaproponował Ci pracę?

Nie na pierwszym naszym spotkaniu 😊 Znajoma chciał sprzedać nieruchomość i poprosiła mnie o pomoc i znalezienie profesjonalnego wsparcia. Ponieważ znam się prywatnie z Marzeną ze szczecińskiego oddziału zapytałam o wskazanie odpowiedniego człowieka do tego zadania. Tak poznałam Maćka – i stwierdziłam, że z takim człowiekiem chcę pracować. I to był początek mojej przygody z nieruchomościami.

Od inżynierii do obrotu nieruchomości to dość daleka droga, prawda?

Nie aż tak daleko jak się wydaje. Najważniejszy jest kontakt z klientem. Bardzo lubię spotykać się z ludźmi i chyba tego zaczęło mi brakować w poprzedniej pracy.

Co najbardziej lubisz w kolejnych projektach — początek, gdy poznajesz zadanie, czy koniec, gdy finalizujesz transakcję?

Trudno powiedzieć, bo koniec projektu, to w moim wypadku bardzo często początek dobrej znajomości. Czasem nawet niezrealizowane transakcje nie kończą się na jednym kontakcie z Klientem.

A co jest najtrudniejsze w pracy agentki nieruchomości

Najtrudniejsze? Chyba sprecyzować wymagania poszukującego.

Dotrzeć do niego i mieć odpowiedź na najważniejsze pytanie: czy to ten klient, czy to ta nieruchomość. Często umiem niemal od razu dopasować klienta do konkretnej oferty. Wchodzisz z nim, będąc już po 5, 10 prezentacjach z innymi i wiesz od razu, że to jest to. I faktycznie klientowi wszystko się podoba.

A jak Twoje wyobrażenie na temat branży sprawdziło się, gdy sama się zajęłaś obrotem nieruchomościami?

Moje wyobrażenie o pracy agenta zapewne było takie, jak wielu innych osób. Prosta i łatwa praca handlowca – kup, sprzedaj. A tak nie jest. To zawód, który wymaga od nas dużej wiedzy i umiejętności, szczególnie w przypadku nietypowych nieruchomości. Dużo łatwiej przeprowadza się transakcje związane z lokalami mieszkalnymi, ale gdy mówimy o inwestycjach komercyjnych, już nie jest proste. Trudne tematy to wyzwanie, ale bardzo mi się to spodobało!

Dziękuję za rozmowę.

Jak tworzyć skuteczne opisy nieruchomości?

Jak tworzyć skuteczne opisy nieruchomości?

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej ludzi szuka nieruchomości online, pisanie skutecznych opisów nieruchomości jest kluczowe dla szybkiego i skutecznego pozyskania potencjalnych klientów.

Jak obniżyć ratę kredytu hipotecznego?

Jak obniżyć ratę kredytu hipotecznego?

Każda podwyżka stóp procentowych to kolejne kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych więcej, które co miesiąc do banku muszą oddawać kredytobiorcy. Dlatego jeśli tylko czujesz…

Twoja strefa wiedzy

STREFA WIEDZY

EKSPERCI

KONTAKT

KARIERA

ZOSTAŃ AGENTEM

ZOSTAŃ PARTNEREM

DOŁĄCZ DO NAS

Poznaj aktualne oferty pracy na rynku nieruchomości

Bonus Nieruchomości © 2023